Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»

/Files/images/Національний тиждень.jpg

Команда Українського інституту книги анонсує проведення всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», який відбудетьсяз 16 по 24 березня 2024 р., що охоплює дату святкування Всесвітнього дня поезії (21 березня). Тиждень поезії в Україні відбудеться вперше, і, ми вважаємо, що це гарна можливість відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.

Тема тижня поезії 2024 –ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому». У візуальній частині ми використали фрагмент однієї з картин циклу «Сни про дім» воїна, поета й художника Валерія Пузіка. Поняття «дім» для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

«Український інститут книги постійно наголошує на важливості культури й літератури для життя та розвитку як кожної людини, так і країни. Особливо важливою культура є в час кризи, зокрема, в час війни і жорстоких випробувань. Цей тиждень читання присвячений Поезії, як камертонові наших почуттів. За фокусну тему ми обрали Дім, дорогий кожному з нас зокрема і всім разом. Гасло тижня читання поезії – «Ріки незмінно течуть додому» – це про міцні зв’язки з батьківщиною, попри відстані. Ми хотіли б, щоб читання поезії розрадило і підтримало українців, які через війну Росії проти України втратили свої домівки, змушені були переїхати в інший регіон країни чи за кордон. Україна – це наш спільний дім, тепло якого дає сили і жити, і боротися за перемогу», – говорить директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.


9 березня - День народження Тараса Григоровича Шевченка

/Files/images/ШевченкоТ.Г. 09.03.2024.jpg

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

/Files/images/Шевченко Т.Г.(6).jpg

Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне.

Його ім'я, увібрало в себе душу народу, стало часткою його життя.

Освітня акція «Книжковий калейдоскоп»

/Files/images/Освітня акція 07.03.2024-3.jpg

Запрошуємо учнів, вихованців, батьків і педагогів закладів освіти Слобідського району в березні 2024 року долучитися до освітньої акції «Книжковий калейдоскоп» ініційованної Департаментом освіти Харківської міської ради. Метою проведення акції є реалізація Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія», популяризація книги та читання серед дітей та молоді, впровадження інноваційних форм у роботу закладів освіти.

Доєднатися до освітньої акції «Книжковий калейдоскоп» можна прорекламувавши одну із книг письменника-ювіляра 2024 року так, щоб усім захотілось прочитати цей твір у повному обсязі самостійно та детальніше ознайомитись із творчою спадщиною митця. Форму подачі матеріалу учасники обирають самостійно.

Також у межах акції приймаються авторські мотиваційні поезії учасників освітнього процесу для захисників, інформація про зустрічі учасників освітнього процесу з військовими-письменниками та про ініціативи, пов’язані з книжковими подарунками, наприклад, воїнам, які перебувають у військових шпиталях.

Просимо звернути увагу на те, що

1) матеріали повинні бути авторськими та відповідати тематиці та вимогам;

2) робота має бути виконана протягом березня 2024 року;

3) тривалість відео – до 2 хвилин; обсяг мотиваційних поезій – до однієї сторінки;

4) відеофайли з розширенням mp4, формати фото/колажа – .jpg або png;

5) з метою захисту авторських прав просимо зазначати в матеріалах прізвище, ім’я, заклад освіти, клас/посаду, район.

Запрошуємо долучитися до міської ініціативи та розміщувати роботи у своїх спільнотах із позначенням спільноти Департаменту освіти Харківської міської ради та хештегом #Харків_книжковий_калейдоскоп_2024.

Кращі роботи публікуватимуться в Telegram-каналах та сторінці Facebook Департаменту освіти.

26 лютого - День кримського спротиву російській окупації

/Files/images/День спротиву. 26.02.2024 .jpg

День кримського спротиву російській окупації— пам'ятна дата на річницю проведення у 2014 році мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.

Основна мета Дня спротиву – це саме вшанування мужності і героїзму цих людей у відстоюванні територіальної цілісності України.

У режимі онлайн оформлено в бібліотеці тематичну виставку за темою «Крим- це Україна!».

День кримського спротиву російській окупації – це можливість укотре заявити на весь світ, що українська нація єдина, а її територія неподільна.

20 лютого -День пам’яті Героїв Небесної Сотні

/Files/images/День Героїв Небесної Сотні. 20.02.2024.(2).jpg

20 лютого відзначається День пам'яті Героїв Небесної Сотні – людей, які повстали проти несправедливості на захист ідеалів демократії, громадянських прав і свобод, європейського майбутнього України.

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих героїв, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

День Збройних Сил України

/Files/images/День Збройних Сил України. 06.12.23(3).jpg

День Збройних Сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною.

У бібліотеці оформлена тематична книжкова онлайн- виставка "День Збройних Сил України".

Голодомор 1932-1933 років в Україні

Біблиотека Харківського ліцею №68 долучилася до меморіальних заходів за жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу та відзначення скорботного дня України - Дня пам’яті жертв голодоморів, 25 листопада 2023 року. У режимі онлайн була проведена виставка літератури.

/Files/images/Голодомор.25.11.23 68-4.jpg

День української писемності та мови

/Files/images/День української мови та писемності 27.10.23 .jpg

9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято –День української писемності та мови. У бібліотеці оформлена тематична книжкова онлайн- виставка "Є мова-є Україна!". У День української писемності та мови традиційно відбувся найбільший україномовний флешмоб – Радіодиктант національної єдності,до якого приєднались мільйони українців по всьому світу. Педагоги, учні ХЗОШ №68 та їхні батьки також долучились до цього флешмобу.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно!"

/Files/images/Місячник бібліотек 28.09.2023-1.jpg

День Незалежності України. 24.08.2023

/Files/images/День Незалежності України. 24.08.2023 .jpg

У бібліотеці оформлена тематична книжкова онлайн-виставка за темою: «Українське державотворення від давнини до сьогодення»

День Української Державності. 28.07.2023

У 2023 році Україна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року.

/Files/images/День Української Державності. 28.07.23.(1).jpg

День народження Г.С. Сковороди

Афоризми від Сковороди

  • Бери вершину і матимеш середину.
  • З усіх утрат втрата часу найтяжча.
  • Коли не можу нічим любій Вітчизні прислужитися, в кожному разі з усієї сили намагатимуся нікому ні в чому не шкодити.
  • Більше думай і тоді вирішуй.
  • З видимого пізнавай невидиме.
  • Не той дурний, хто не знає… але той, хто знати не хоче.
  • Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою.
  • Хто швидко приліплюється до нової думки, той швидко від неї і відпадає.
  • Життя наше – це подорож, а дружня бесіда – це візок, що полегшує мандрівникові дорогу.
  • Чисте небо не боїться блискавки та грому.
  • Що швидко запалюється, те раптово гасне.
  • Більше думай і тоді вирішуй.

Цікаві факти із життя відомого українського філософа

  • Народився Григорій Сковорода на Полтавщині у родинні спадкових козаків.
  • Про точну дату народження світ дізнався лише через 200 років після народження філософа. Саме тоді дослідники віднайшли в одному із листів Сковороди згадку про святкування власного дня народження.
  • Григорій Сковорода мав виняткові здібності до навчання. Вже у 16 років вступив до Києво-Могилянської академії – першого вищого навчального закладу в Україні. Вивчавлатинську, грецьку, церковнослов’янську, польську, німецьку та інші мови. Грав на сопілці, флейті, скрипці, гуслях, лірі, бандурі.
  • Проте вищої освіти так і не отримав.
  • Працюючи педагогом у Харківському колегіумі, мав власну систему оцінювання. Замість балів він писав справжні вироки: «вельми туп», «справжнє безглуздя», «досить гострий», «звєрок востроє» тощо.
  • Його називають зачинатилем жанру байки.
  • Писав твори переважно староукраїнською та латинською.
  • Надавав перевагу особистій духовній свободі. Філософські трактати присвячував переважно етиці.
  • Відстоював права людської особистості в кожній людині. Відкрито засуджував московських гнобителів.
  • А головним сенсом людського існування вважав самопізнання.
  • Якось цариця Катерина ІІ забажала побачити вже за життя відомого українського філософа особисто. Він прибув на її запрошення до палацу. Коли зайшла цариця до приймальної зали, всі присутні вклонилися, крім Сковороди. На питання Катерини, чому він не кланяється, філософ відповів: “Не я бажав тебе бачити, а ти сама захотіла на мене подивитися. А як же ти мене роздивишся, коли я перед тобою удвоє зігнуся”.

Кiлькiсть переглядiв: 0