/Files/images/Памятка.6.jpg

/Files/images/Памятка.7.jpg

Правила поводження при виявленні вибухових пристроїв

Пам'ятка щодо правил поведінки (порядку дій) населення у разі виявлення підозрілого об'єкта, вибухонебезпечного предмета

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:
  • предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території
  • наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;
  • наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);
  • наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
  • предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.
Категорично забороняється:торкатися предмету і пересувати його;
  • користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • залив
  • ати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;
  • торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.

/Files/images/Пам\'ятка.jpg /Files/images/Пам\'ятка2.jpg

/Files/images/Пам\'ятка3.jpg /Files/images/Пам\'ятка 4 .jpg

/Files/images/Пам\'ятка 6.jpg

/Files/images/Мінна безпека 03_10.jpg

Рекомендації для вчителів з питань мінної безпеки від ЮНІСЕФ

Мінна безпека- новий предмет для вивчення у сучасних школах України. Адже на територіях, які перебували під окупацією, досі знаходять вибухонебезпечні предмети. Для того, щоб прогулянки та дитячі дослідження були безпечними, кожна дитина повинна знати правила мінної безпеки та вигляд вибухонебезпечних предметів.

ЮНІСЕФ пропонує посібник для освітян: як розповідати школярам про мінну безпеку та презентації для вчителів, які допоможуть провести цікаві та корисні заняття з мінної безпеки для учнів. Кожна презентація має комплект робочих аркушів із завданнями до виконання вдома або на уроці.

Інтерактивний урок із мінної безпеки для старшокласників

ЮНІСЕФ спільно з ДСНС України, Міністерством освіти та науки України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Національною поліцією розробили інтерактивний урок із мінної безпеки для старшої школи. У сюжеті надані поради як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають та які правила безпечної поведінки потрібно вживати, якщо побачив міну чи боєприпас.

Інтерактивний урок із мінної безпеки для старшої школи

Протипіхотні та протитанкові міни, гранати та розтяжки — лише невелика частина неприємних сюрпризів, які залишає по собі війна, та які вкрай важливо уміти розпізнавати. Ці смертоносні предмети дуже різні і можуть знаходитись у найнеочікуваніших місцях, але правила поведінки з ними завжди однакові: не підходь, не чіпай, телефонуй 101.

ЮНІСЕФ спільно з Державною службою надзвичайних ситуацій, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Нацполіцією підготували освітні відео з песиком Патроном про ризики тих вибухонебезпечних предметів, які можна зустріти на території України, де велись бойові дії.

Поради від ДСНС: правила поводження з вибухонебезпечними предметами

Обережно! Вибухонебезпечні предмети. Відео ДСНС України для батьків і дітей

«МІННА БЕЗПЕКА НЕ БЕЗ ПЕКА»: ПОСІБНИК ДЛЯ ДІТЕЙ ПРО ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ З ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ

«Вартові безпеки» - книжка, яка навчає дітей правил безпеки вдома під час війни

/Files/images/Вартові безпеки. 03.07.2023_1.jpg

Діти досліджують світ граючись. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Державна служба з надзвичайних сітуацій (ДСНС) створили брошуру «Вартові безпеки», за допомогою якої можна пояснити дітям правила поведінки з основними пожежонебезпечними предметами та навчити виявляти ситуації, що порушують правила пожежної безпеки.
Виконувати завдання з брошури можна вдома з дитиною або ж на заняттях в школі.

/Files/photogallery/10562/PhotoCollage_1697543639092.jpg /Files/photogallery/10562/PhotoCollage_1697714593608.jpg

/Files/photogallery/10562/PhotoCollage_1697701530387.jpg