70-ті роки ХХ століття, Харків: інтенсивно розвивається промисловість, зростає науковий потенціал ,ведеться будівництво, з’являються нові мікрорайони зі своєю інфраструктурою. В 1970 році за адресою: вул. Зернова, б. 12 розкриває двері для нових мешканців середня школа № 68.

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 68 була відкрита 1 вересня 1970 року. На той час в школі було 850 учнів. Директором школи була призначена Зіборова Лариса Михайлівна.

Л.М. Зіборова, перший директор школи № 68 (1970-1974), зустріла та згуртувала колектив «новобранців»: учителів та учнів.

Вже до 1975 року 68 стала однією з найбільших шкіл району.

В цей час педагогічний колектив очолює В.С. Безсонова (1975-1995),

а надалі керує школою Л.О. Скорікова (1995-2014), віддаючи серце дітям, запалюючи душі колег своїм талантом.

Адміністрація цієї школи (заступники директора Л.В, Колієвська, Т.В. Курбатова, В.П. Гарьковець) майстерно організувала навчальний процес, змусила вчителів-ентузіастів зробити його захоплюючим, допомогла розкрити здібності школярів та виховати в них активну життєву позицію.

Вони стояли у джерела створення нашої школи, будуючи її традиції, її стиль роботи, її високий рівень педагогічної праці, утілюючи свої мрії про щасливу і радісну школу.

· Зіборова Лариса Михайлівна – перший директор школи;

· Безсонова Валентина Семенівна – директор школи;

· Колієвська Людмила Володимирівна – заступник директора;

· Калініченко Анна Олексіївна – вчитель української мови та літератури, заслужений учитель України;

· Таранова Тамара Костянтинівна – вчитель хімії;

· Вайшенкер Неля Моїсеївна – учитель російської мови та літератури;

· Кононенко Анатолій Миколайович – учитель фізичної культури;

· Рахлис Юхим Семенович – учитель музичної культури;

· Довженко Іван Петрович – учитель ЗВ, учасник Великої Вітчизняної війни;

· Журавльова Світлана Миколаївна – учитель німецької мови.

За 45 років існування школа випустила 229 медалістів і надала старт у життя:

v 7 докторам наук;

v 35 кандидатам наук;

v 237 вчителям;

v 77 викладачам ВНЗ;

v 107 лікарям;

v 115 майстрам спорту;

v 175 діячам культури і величезній кількості творчих особистостей, трудівників, дбайливих батьків, які прославляють своєю працею нашу любу Україну.

Знайти себе, розкрити все найкраще, що дала природа, почувати себе комфортно в сучасному світі учням допомагає школа, яка має глибокі традиції та працює для світлого майбутнього України.

У школі в 2014/2015 н.р. навчалось 952 учня у 32 класах:

І ступень – 15 класів (460 учня).

ІІ ступень – 14 класів (412 учня).

ІІІ ступень – 3 класи (80 учнів).

Вивчали іноземну мову (англійську) з 1 класу – 32 класи (952 учня), та другу іноземну мову (німецьку) у 5-6-х класах (6 класів – 190 учнів).

Кожен навчальний рік характеризується постійним підвищенням прибування учнів до нашого навчального закладу. Так за останні 5років кількість дітей підвищується.

Якісний склад вчителів школи:

Кількість педагогічних працівників: 57 + 6 (відпустка за доглядом дитини)

З них: з повною вищою освітою – 55

Мають кваліфікаційну категорію:

- спеціаліст вищої категорії – 28

- спеціаліст І категорії – 9

- спеціаліст ІІ категорії – 6

- спеціаліст – 14

Мають педагогічне звання:

- старший учитель – 7

- вчитель-методист – 4

В тому числі в колектив школи входять:

фахівці –5;

техперсонал – 21.

Директор школи: Бутівченко Вікторія Віталіївна,

«Спеціаліст вищої категорії», «Учитель – методист», на посаді працює з 14.02. 2014 року.

Нагороджена Почесною грамотою Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації (2009, 2011роки), Почесною грамотою Департаменту освіти Харківської міської ради (2010 рік).

/Files/images/,IMG_9307.JPG

Наші орієнтири:

Організація навчального процесу – участь у конкурсах, турнірах, предметних олімпіадах та написання робіт для Малої академії наук, це не тільки творча робота учнів та вчителів, але й доказ того, що школа № 68 може виховати «власних Платонів та швидких розумом Ньютонів».

Результативність участі учнів ХЗОШ № 68 у міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних (міських) олімпіадах, турнірах, конкурсах МАН тощо (за останні 3 роки):

- переможці районного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін – 39 учнів;

- переможці обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін – 5 учнів;

- переможці Всеукраїнської олімпіади з географії – Кашин Сергій,

Всеукраїнської олімпіади з інформатики – Мисливцев Максим;

- переможці районного етапу МАН – 21 учень;

- переможці обласного етапу МАН – 3 учня.

Федоров Олександр – двохкратний чемпіон Європи, 13-кратний чемпіон України з муей-тай, стипендіат народного депутата України А. П. Денисенка, переможець міського конкурсу «Учень року - 2014 » в номінації «Спорт».

Колектив однодумців – творців школи № 68 працює на користь кожної дитини й майбутнього України під життєстверджуючим гаслом: «У радісній школі – щасливі діти».